İstanbul’dan Kosice, Slovakya’ya THY ile ucuz uçuşlar ₺358!

30. Nisan, 2018

İstanbul’dan Kosice, Slovakya’ya Türk Hava Yolları ile aktarmasız ucuz uçuşlar ₺358. En ucuz uçak biletlerini bulun ve en iyi fiyata bilet ayırtın! Gidiş dönüş bilet yalnızca ₺358

Kosice Slovakya’nın doğu kesiminde ülkenin ikinci büyük şehri. 2006 yılı itibarı ile şehrin nüfusu 234.969’dur. Hornád nehri kıyısında yer alır. 2013 yılında Marsilya’yla birlikte Avrupa Kültür Başkenti oldu.
9. yüzyılda kurulan Košice, 1241’de berat aldı. Ortaçağın sonlarında Polonya-Slovakya sınırındaki 24 ticaret yerleşmesinden (spiś ya da zips) biriydi. Bu yerleşmelerde göçmen Alman tüccarları egemendi. 1660’ta Eger’in (bugün Cheb) Macar piskoposu Benedict Kischdy, Košice’de bir üniversite kurdu. Bu üniversite daha sonra Avusturyalılar tarafından kapatıldı. Osmanlılara karşı savunma amacıyla 17. yüzyılda inşa edilen sağlam tahkimatların kalıntıları bugün de ayaktadır.

Rota:

İstanbul – Kosice – İstanbul

Seyahat Tarihleri:

Mayıs 2018

Bazı örnekler:

11 – 20 Mayıs

13 – 18 Mayıs

13 – 27 Mayıs

Rezervasyonun yapıldığı yer:

MOMONDO

Bagaj + Uçak içi el çantası dahil

UcuzGezi.info blogunu takip etmeye devam et ve Facebook sayfamızı BEĞEN

Konaklama:

Binlerce seyahat sitesini karşılaştırın ve dünyanın en büyük otel arama motoru HotelsCombined‘i kullanarak tasarruf edin.

Araba kiralama:  

Rentalcars.com‘da en iyi araba kiralama fiyatlarını bulabilirsiniz.

Seyahatinizi planlarken tüm turistik mekanlar hakkında nelerin ilgi çekici olup olmadığını öğrenmek için Trip Advisor’a bakın.

Ekran görüntüsü