İstanbul’dan Aşkabat, Türkmenistan’a THY ile aktarmasız gidiş geliş ucuz uçuşlar €88 / ₺560!

9. Ocak, 2019

İstanbul’dan Aşkabat, Türkmenistan’a Türk Hava Yolları ile aktarmasız gidiş geliş ucuz uçuşlar ₺560. En ucuz uçak biletlerini bulun ve en iyi fiyata bilet ayırtın! Gidiş dönüş bilet yalnızca ₺560!

Aşkabat bir başkent olarak çeşitli yönetim binalarıyla bezenmiştir. Bunlar özellikle kentin en önemli caddesi olan Türkmenbaşı Caddesi’nde toplanmıştır. Kent uluslararası bir havaalanına sahiptir ve ikinci bir tane daha yapılmaktadır. Hizmete girecek olan bu havalimanı Türkmen kültüründe önemli bir figür olan “Laçin” kuşu şeklinde olup mimari ödüller almıştır. Ayrıca bu havalimanı eskisinden daha büyük ve daha modern olacaktır.

Kent bir endüstri merkezi değildir. Kent merkezindeki ekonomik faaliyetler küçük esnaf dükkanları ve devlete ait olan mağazalarla sürmektedir. Şehirde bir kültür merkezi, üniversite, çeşitli yüksekokullar, tiyatro, müzeler ve bir hayvanat bahçesi bulunmaktadır. Aşkabat’ta birçok Türk-Türkmen okulu da eğitim-öğretim faaliyetleri göstermektedir.

Rota:

İstanbul Yeni H. – Aşkabat – İstanbul Yeni H.

Seyahat tarihleri:

Ocak – Şubat 2019

Bazı örnekler:

15 – 21 Ocak

17 – 20 Ocak

19 – 25 Ocak

20 – 25 Ocak

31 Ocak – 11 Şubat

Rezervasyonun yapıldığı yer:

SKYSCANNER

Bagaj + Uçak içi el çantası + Yemek dahil

UcuzGezi.info blogunu takip etmeye devam et ve Facebook sayfamızı, Twitter sayfamızı BEĞEN

Konaklama:

Binlerce seyahat sitesini karşılaştırın ve dünyanın en büyük otel arama motoru HotelsCombined‘i kullanarak tasarruf edin.

Araba kiralama:  

Rentalcars.com‘da en iyi araba kiralama fiyatlarını bulabilirsiniz.

Seyahatinizi planlarken tüm turistik mekanlar hakkında nelerin ilgi çekici olup olmadığını öğrenmek için Trip Advisor’a bakın.